Detta är ett äldre inlägg från Henrik.net.
Sidan finns kvar som en del av webbplatsens arkiv, men innehållet visas inte längre publikt i sin ursprungliga form.
Detta är ett äldre inlägg från Henrik.net.
Sidan finns kvar som en del av webbplatsens arkiv, men innehållet visas inte längre publikt i sin ursprungliga form.
Kommentarer är stängda.
Fy fan! Det är näst intill skrattretande.
Hmm nästa gång du skriver något som jag inte gillar ringer jag din mamma och svallrar.
Phhuuuaa man blir så trött på skivbolagen. Att han ringde din boss. Skrattretande.
Lycka till med bloggen i fortsättningen.
snälla… häng ut gubben. vem är han så att man kan garva åt fanskapet.
Herregud, skivbolag! Patetiskt.
Well, jag blir inte så vansinnigt förvånad. Med tanke på att folk får rätt dryga dagsböter efter att delat med sig av 4 låtar så har jag slutat höja på ögonbrynen över bananrepubliksfasonerna våra ledare håller på med.
För något år sedan beslöt man sig för att alla som köpte inspelningsbara media (cd-r/dvd-r/hårddiskar/etc) skulle betala en extra avgift som i sin tur skulle kompensera skivbolagen för förlorade intäkter pga nedladdning.
Detta är bortglömt nu (det är nog ganska vanligt med inköp från wesellcd tex) och man tänker belasta internetabonnemangen med någon xtra avgift som lite grädde på grädden på moset.
Vaffan?
Don, du har alla fakta i inlägget. Skivbolagets namn och personens position.
Kul, kul:
http://www.svt.se/svt/road/Classic/shared/mediacenter/index.jsp?d=23681&a=487534
Kortare URL: http://shorl.com/gyhidraprufrehu
Inte förvånad. Men mycket positiv till din snygga replik på tilltaget :)
som sagt, skrattretande!
Helt sanslöst sjukt beteende! Varför kontakta din chef?? Vilket tilltag! Det var synnerligen fult gjort.
Så om en skolelev laddar ned musik olagligt på sin fritid, ringer de till skolfröken också eller?!
Blogga on!
Helt otroligt…Det påminner mig dock om att jag ska ringa din chef angående glaset med Sambucca du tvingade i vårt sällskap.
När ska skivbolagen börja inse möjligheterna med musik via nätet?
Hallå. Hörde storyn. Ladda hem den från min sida. :)
http://www.veochfasajagskablipappaigen.nu/
Allvarligt. Har Storebror inget bätre för sig?!