Detta är ett äldre inlägg från Henrik.net.
Sidan finns kvar som en del av webbplatsens arkiv, men innehållet visas inte längre publikt i sin ursprungliga form.
Detta är ett äldre inlägg från Henrik.net.
Sidan finns kvar som en del av webbplatsens arkiv, men innehållet visas inte längre publikt i sin ursprungliga form.
Kommentarer är stängda.
Par 3, Alain Mikli, helt klart.
Ska det vara markerat är det lika bra att ta till ordentligt!
Snyggt!
En sak är säker. ”Hej-jag-jobbar-på-reklambyrå-och-har-bara-acne-kläder-brillorna” passade inte på mig.
Men på dig – par nummer ett i en bredare variant. Klart! :9
Ett par ljusare breda bågar.. eller ett par i metall i stället. Just svarta markanta kommer du vara dödstrött på om ett par veckor tror jag.
Mikli gillade jag också!
Åh Bingo Rimér upp i dagen ;) Ingen hit, enligt mig. Du provade inga ”diskretare” glasögon?
Par nr 2!
Helt klart par nr. 2!
Nummer 3 är klart bäst! De andra var inte tillräckligt breda för ditt ansikte. Jag kan också hålla med om att du skulle testa ett ljusare par.
Hoppas du blev nöjd med City Optik, kul att kunna bidra med ett användbart tips. Vad gäller bågarna så håller jag helt och hållet med Hanna: nr1 i en bredare storlek!
Häpp!
Får bara känslan av att något lättare skulle passa dig bättre. Du ser lite… …tysk ut.
µ
Jag tycker att Hanna såg bäst ut!
Jag gillar Daniel :)
Par nr 2 tycker jag kanske var bäst av dessa tre, men alla var för ”hårda och tunga”. De ska inte vara så i ögonfallande (mer diskreta) för då är det ju bara glasögonen som syn och inte den som är ”bakom”. Tydligen har Du nu ”Samma synfel som jag dragits med i många år”.
Lägg inte en förmögenhet på bågar, Du tröttnar nog snart på glasögon och återgår till linserna.
Lycka till och hoppas det blir bra ! Kram Mamma
Hanna: hahahahaha! :)
Par nr 2 med gult glas skulle inte vara heklt fel!
Ingen av dom tyckte jag! Jag tycker du ska ha några coola ljusa. :)
Hallå! Av dessa förslag så var par nr 2 helt klart de bästa! kan hålla med många andra att du borde prova några tunnare/ljusare bågar oxå! Ha det bra ; )
Hej!
Åsa här från City Optik. Vad bra att du är nöjd med oss…vi anstränger oss ibland.. Du var bäst i 3 an tror jag fast jag tror att det inte blev den bågen- för den köpte en kompis till mig! Snygg men dyr… Båge 2 var du också fin i på bilden. Ha det så bra från Åsa på City O